جمعه 6 اسفند 1395 _ 27 جمادى الأولى 1438 _ 24 فوریه 2017
فارسی | English
  گروه مهندسی عمران

تاریخچه مختصر گروه :

گروه عمران فعالیت خود را بطور رسمی از سال 1373 و با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی تحت عنوان رشته دبیری عمران آغاز نموده و از سال 1377 مقطع کارشناسی مهندسی عمران را تاسیس نموده است . هدف از تاسيس اين دوره تربيت نيروهاي متخصصي است كه بتوانند در پروژه‌هاي مختلف عمراني در زمينه‌هاي ساختمان‌سازي، راه ‌سازي، پل‌سازي، سازه‌ها و بناهاي آبي، جمع‌آوري و دفع فاضلاب و غيره مسئوليت طراحي، محاسبه، اجرا و نظارت و مديريت را بر عهده گيرند. همچنين آمادگي دانشجويان براي مقاطع بالاتر كارشناسي ارشد و دكتري و انجام پژوهش هاي بنيادي و كاربردي از اهداف اين گروه مي باشد.

 گروه مهندسي عمران در سال تحصيلي 1384 در مقطع كارشناسي ارشد فعاليت خود را گسترش داد و در حال حاضر در سه گرايش ارشد مهندسي سازه، مكانيك خاك و پي و مهندسي زلزله دانشجو مي پذيرد .  شايان‌ ذکر است‌ ثمره‌ اين‌ تلاشها تدوين‌ مجموعه‌ای‌ متنوع‌ از پايان‌ نامه‌های‌ کارشناسی‌ارشد می‌باشد که‌ بسياری‌ از آنها جنبه ‌کاربردی‌ يا تئوری‌ بسيار قوی‌ داشته‌ و بصورت ‌مقالات‌ در ژورنالهای‌ داخلی‌ و خارجی‌ به‌ چاپ ‌رسيده‌ است‌ . در طول دهه اخیر این گروه علاوه بر تربیت دهها کارشناس و کارشناس ارشد مهندسی عمران توانسته است با جذب کادر علمی مجرب و متخصص از فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر خارج از کشور و نیز جذب نیر و های بورسیه در برخی از دانشگاه ههای داخل کشور در مقطع دکترا به بخش مهمی از اهداف خود در راستای گسترش کمی و کیفی آموزش عالی و تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه دست یابد.

 

اعضاء هيئت علمی

دانشکده عمران دارای 15 عضو هيئت علمی می باشد که به شرح زير مشغول فعاليت هستند :

·         1 نفر با درجه دانشياری

·         11 نفر با درجه استادياری

·         1 نفر با درجه مربی

·         2 نفر بورسیه – دانشجوی دکتری

 

آمار دانشجويان

تعداد دانشجويان در کليه مقاطع تحصيلی به شرح زير می باشد :

·         دانشجويان کارشناسی 214 نفر

·         دانشجويان کارشناسی ارشد 42 نفر

گرايشها

در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده گرايشهای زير وجود دارد :

·         مهندسی عمران - مهندسی سازه

·         مهندسی عمران - مهندسی خاک و پی

·         مهندسی عمران - مهندسی زلزله

 

 

 

توسعه آتی گروه مهندسی عمران و اهداف آن:

در زمینه گسترش کیفی گروه عمران پردیس دانشگاه تاسیس شده است . در زمینه تاسیس دوره دکترای عمران –سازه برای سال های آتی (95-94) برنامه ریزی جدی وجود دارد. با توجه به نیاز های آزمایشگاهی و نیز فضای آموزشی گروه عمران که در حال حاضر در محل ساختمان ادبیات و علوم انسانی مستقر میباشد نیز برنامه ریزی اساسی وجود دارد. احداٍث ساختمان دانشکده فنی در تابستان سال جاری شروع شده است و به حول و قوه الهی در دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. از لحاظ گرایش های جدید کارشناسی ارشد نیز گروه مهندسی عمران در حال برنامه ریزی برای تاسیس گرایش های آب و سازه های هیدرولیکی در سالهای آینده میباشد.

امکانات آموزشی گروه :

این امکانات شامل 13 کلاس درس و دستگاههای سمعی و بصری (اسلاید،پروژکتور، اورهد، لب تاپ و ویدئو پروژکتور) است. از نظر مرکز کامپیوتر و کتابخانهدانشجویان گروه از سایت کامپیوتر دانشکده فنی، کتابخانه دانشکده فنی و کتابخانهمرکزی دانشگاه استفاده می نمایند

مرکز کامپييوتر

دانشکده فنی دارای يک مرکز کامپيوتر بزرگ و مجهز با 82 عدد کامپيوتر جهت دانشجويان کارشناسی، کارشناسی ارشد می باشد. مرکز کامپيوتر کارشناسی دارای 45 دستگاه کامپيوتر و 5 دستگاه سرور بوده و مرکز کامپيوتر تحصيلات تکميلی دارای 37 دستگاه کامپيوتر مي‏ باشد. همچنين در راستای ارتقاء و سطح دسترسی اساتيد و دانشجويان به شبکه اطلاع رسانی، کليه فضاهای دانشکده و طبقات مختلف آن تحت پوشش شبکه اينترنت بي‏ سيم قرار گرفت .

کتابخانه

کتابخانه دانشکده فنی که در حال حاضر زیر مجموعه کتابخانه مرکزی دانشگاه می باشد، يکی از مجهزترين کتابخانه ‏های تخصصی عمران است . دانشجويان می ‏توانند با استفاده از منابع غنی اين کتابخانه از آخرين دستاوردهای علمی و تحقيقاتی مهندسی عمران مطلع شوند. اين کتابخانه با داشتن هجده هزار و صد جلد کتاب يکی از غنی ‏ترين کتابخانه‏ های اقماری دانشگاه به شمار می ‏رود.

آزمايشگاههای تحقيقاتی و آموزشی

گروه عمران دارای آزمایشگاه ها و پژوهشکده های مختلفی می باشد که باعث تسهیل روند پژوهش شده اند .

·         آزمايشگاه تکنولوژی بتن

·         آزمايشگاه مصالح ساختمانی

·         آزمايشگاه مقاومت مصالح

·         آزمايشگاه هيدروليک  و سیالات

·         آزمايشگاه سازه

·         آزمايشگاه مکانيک خاک

·         آزمايشگاه روسازی راه

·         کارگاه نقشه برداری

 

 
  امروز
جمعه
اسفند 1395
6
قمری:27 جمادى الأولى 1438

میلادی:24 فوریه 2017